Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 26

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 66
МОН України
До уваги батьків!
Педагогічна преса
Гаряча лінія
Національна дитячагаряча лінія
Корисні посилання

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського

Управління освіти Прилуцької міської ради

Міський методичний центр управління освіти Прилуцької міської ради

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Locations of visitors to this page

Поради інструктора з фізкультури Астахової Тетяни Володимирівни

Заходи попередження дитячого травматизму

Правильно підібрані фізичні вправи стимулюють фізичний розвиток, але вони можуть призводити до непоправимої шкоди, якщо під час їх виконання ігноруються загальні правила безпеки та заходи щодо попередження травматизму.

 Для попередження дитячого травматизму, зокрема під час занять фізкультурою, у дошкільному закладі здійснюється комплекс відповідних заходів зокрема таких, як:

 • постійний контроль за дотриманням методики проведення різних форм роботи з фізичного виховання та безпечністю фізкультурного обладнання, місця проведення занять, інвентарю, одягу, взуття.
 • виконання санітарно - гігієнічних вимог.
 • повсякденна виховна робота з дітьми з питань безпеки їх життєдіяльності.
 • взаємодія з родиною з цих питань.

Формування навичок самострахування,

 як засіб попередження травматизму.

Профілактика травматизму під час організованої та самостійної рухової діяльності дошкільників передбачає не лише створення належних умов для безпечності заняття, а й навчання дітей елементів самозахисту та самострахування. Уміння дитини само страхуватися значно знижує ризик отриманню нею травми не лише під час виконання фізичних вправ, а й у повсякденному житті. Сформувати такі уміння можна за умови проведення системної роботи з питань безпеки життєдіяльності дітей, зокрема навчання їх самострахування.

Методика організації проведення вправ,

з навчання дітей самострахування.

Вправа «Захисти своє лице»

Варіант 1

Діти захищають своє обличчя від несподіваних зіткнень, прикриваючи його руками так, щоб крізь пальці можна було бачити те, що знаходиться попереду: іншу дитину, напрямок її руху, краї майданчика, мата тощо.

Варіант 2

З вихідного положення «лежачи на спині» діти одне за одним перекочуються по мату, долонями захищаючи своє обличчя від несподіваних зіткнень під час перекочувань. Важливо дотримуватися безпечної дистанції у напрямку.

 

Вправа «Обережно перелізай»

Діти виконують вправу «Захисти своє обличчя» (варіант 2) у парах, перекочуючись назустріч одне одному так, щоб не зіткнутись. Обережно перелізають одне через одного та перекочуються у протилежному напрямку.

 

 

Вправа «Високий місток»

З вихідного положення «високий місток» - тулуб нахилений вперед-вниз з опорою на ноги і руки - діти за сигналом починають пересуватися боком приставним кроком на руках та прямих ногах, чітко дотримуючись безпечної дистанції.

 

Вправа Високий місток» (із зустрічним підповзанням)

Діти виконують вправу в парах. Одна дитина виконує вправу «високий місток» , а інша проповзає під «високим містком» по-пластунськи, намагаючись не доторкнутись д «високого містка». Кожна пара дотримується безпечної дистанції одна від одної.

 

Вправа «Покотився колобок»

Діти виконують перекати назад, вперед (праворуч, ліворуч) з вихідного положення «згрупувавшись сидячи» (руками обхопити коліна, голову притиснути до грудей).

 

Вправа «Вузька доріжка»

Діти рухаються по підлозі одне за одним «вузька доріжка» між двома матами у різні способи:

· у присіді, руки на колінах;

· накарачках - з опорою на коліна та долоні рук;

· на колінах, руки на поясі.

Навчаються при падінні переносити центр маси тіла вниз, потім вбік, за необхідності пом'якшуючи падіння напівзігнутими руками.

 

Вправа «Не зіткнись з перешкодою»

Діти стоять за крок до стіни у вихідному положенні «основна стійка». За сигналом інструктора з фізкультури падають на стіну, виставляючи руки перед грудьми і відхиляючи голову назад, щоб уникнути зіткнення голови і тулуба з перешкодою.

 

Вправа «Уникай небезпеки».

Діти пересуваються пересічною місцевістю, захищаючи себе виставленими вперед руками від гілок дерев, кущів. Цю вправу виконують на території дошкільного закладу або під час екскурсії та цільових прогулянок у парк, ліс.

 

Вправа «Будь обережним!»

Для дітей штучно створюють несподівані небезпечні ситуації, на які слід швидко реагувати, захищаючи себе виставленими вперед руками: стрімко відчиняють двері перед кожною дитиною, кидають у її бік м'яч тощо. Діти вчаться швидко реагувати на чиїсь необережні дії.

 

 

 

Ігрова вправа «Дощик накрапає»

Діти «виходять погуляти на лісову галявину», і раптом «починається дощик». Інструктор з фізкультури допомагає дітям, які біжать один за одним по колоді (гімнастичній лаві), перестрибують уявний рів - переносить через нього дітей, тримаючи їх за руки і страхуючи власноруч. Діти ховаються під уявним накриттям.

Особливості виконання:

· діти пробігають по колоді (гімнастичній лаві), дотримуючись безпечної дистанції;

· підбігаючи до кінця колоди (гімнастичної лави), піднімають руки назустріч інструктору з фізкультури;

· інструктор з фізкультури переносячи дитину через «рів», може поставити ї на мат з повною страховкою або відпустити її руки трохи раніше і дати самостійно м'яко приземлитися.

Далі екстремальність ситуації підсилюється тим, що інструктор з фізкультури перед приземленням плавно розвертає дитину у повітрі на 180 градусів.

 

Вправа «Парашутисти»

Діти виконують роль парашутистів, які «пролетіли» над землею і приземлилися на траву (мат). Вправу виконують спочатку з поворотом на 180 градусів, а потім - 360 градусів. Діти приземляються м'яко на носочки і напівзігнуті ноги. Страхування спочатку має бути повним, а потім слід відпускати руки дитини, даючи їй змогу самостійно приземлитися. Приземлення відпрацьовують так, як у вправі «Дощик накрапає».

 

Вправа «Потік»

Діти з вихідного положення «стоячи на колінах та передпліччях» рухаються у колоні по одному. Зробивши два кроки на колінах і передпліччях. Лягають на підлогу, захищаючи обличчя кистями рук, і виконують перекат ліворуч (через ліве плече).

 

Вправа «Перескоки»

Діти, стоячи лівим боком до гімнастичної лави (права нога на підлозі, зігнута ліва нога - на лаві, тулуб нахилений вперед, руки торкаються лави), підстрибують - відштовхуються лівою ногою від лави, розгинають тулуб і, змахнувши руками,приземляються на ліву ногу зліва від лави, а зігнута права опускається на лаву; тулуб згинають, руками торкаються лави. Так само перестрибують праворуч.

 

Вправа «Падіння вперед»

Діти з вихідного положення «стоячи на колінах, руки за спиною падають вперед, прогнувши спину та закидаючи голову догори без опори на руки.

 

 

Вправа «Підстрибування з перекочуванням»

Діти виконують вправу в парах. Вихідне положення: одна дитина лежить на животі, випроставши руки вперед, друга - стоїть праворуч від неї. За сигналом інструктора з фізкультури дитина, яка стоїть, високо підстрибує в гору, а дитина, яка лежить, одночасно перекочується під нею праворуч. Так само діти повертаються у вихідне положення.

 

Запровадження такої роботи формує у дітей розуміння цінності власного здоров'я, вміння піклуватися про нього

Вхід на сайт
Пошук
Календар
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Годинник
Архів записів
Новини osvita.ua
Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples

 • Copyright MyCorp © 2020
  Зробити безкоштовний сайт з uCoz